Joonas Timmi
Joonas Timmi (1996) sukeldub käsitöö modernsesse identiteeti, sulatades traditsioonilised puidutöötlemise meetodid kaasaegsete tehnoloogiatega nagu VR-modelleerimine, 3D-printimine ja CNC-freesimine.
Tema tööd on uurimus inimkogemusest ja meie materiaalsete omandite psühholoogilistest kihtidest, luues teoseid, mis tekitavad nostalgia ja igatsuse tunde, samal ajal funktsionaalsuse piire nihutades.
Tema loomingule on iseloomulikud naturalistlikud vormid ja peaaegu inimlaadne kohalolu, mis kutsub vaatajat mõtistklema objektide rolli üle meie argielus.
Joonas Timmi omab 2019. aastast bakalaureusekraadi graafilises disainis Eesti Kunstiakadeemiast. Pärast seda alustas ta puutöökojaga Pärnus, arendades oma oskusi puutöös ja mööbli valmistamises. Ta on täiendanud oma pädevust puidutööstuse juhtidele mõeldud arenguprogrammis “Skilled up” Tsenteri Tehnoloogiakeskuse Puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskuses. Tulemuseks on süntees tehnoloogia, disaini ja kunstilise väljenduse vahel.
Timmi on osalenud mitmetel grupinäitustel nagu „Teostamata olevik“ Hobusepea Galeriis, Tallinn (2021), “Betweenness: Technoculture and the Baltics” koostöös Norman Orroga Kim? Kaasaegse Kunsti Keskuses, Riias (2023), “Entroopia kadalipp” EKA Galeriis (2023), “Transs”, Tallinna Fotokuu põhinäitus, koostöös Norman Orroga Lasnamäe Paviljonis (2023).